Allen-Bradley 1756-PA72 ControlLogix Processor | Replacement & Mail-In Repair
Back to search
By: Allen-Bradley
Allen-Bradley 1756-PA72 /C AC PLC Power Supply Ser C - Lightly Used
Used
Allen-Bradley 1756-PA72 - Buy replacement 1756-PA72 | NJT Automation
Returns90-day free returns on all purchases.
Repairs1756-PA72 Mail-In Repair Service | Get Quote
ShippingNext-Day Air and Worldwide Shipping via UPS. Free Ground Shipping to the United States.
For international orders please request a quote.
ExchangeWe will purchase your old or faulty parts
Allen-Bradley 1756-PA72 - Image 1
Allen-Bradley 1756-PA72 - Image 2
Allen-Bradley 1756-PA72 - Image 3
Allen-Bradley 1756-PA72 - Image 4
Allen-Bradley 1756-PA72 - Image 5
Allen-Bradley 1756-PA72 - Image 6
Allen-Bradley 1756-PA72 - Image 7
Price:
Condition: Used
Based on last available unit - Request quote for current availability
Availability
In Network
SeriesSeries C
ConditionUsed
Part Number1756-PA72
ManufacturerAllen-Bradley
DescriptionAllen-Bradley 1756-PA72 /C AC PLC Power Supply Ser C - Lightly Used
Allen Bradley Information
Category: Controllogix
Technical Description
Allen Bradley ControlLogix Power Supply 72W, 120/240V AC input, 1.2A @ 60V DC output