Allen-Bradley 20G11ND096AA0NNNNN PowerFlex Drive | In Stock, Next-Day Air Available
Back to search
By: Allen-Bradley
Allen Bradley 20G11ND096AA0NNNNN /A PowerFlex 755 AC Drive 480V 75HP 3-Phase
Seller refurbished
In Stock
Purchase
Condition: Seller refurbished
1 In Stock - Ships today
Returns90-day free returns on all purchases.
Repairs20G11ND096AA0NNNNN Mail-In Repair Service | Get Quote
ShippingNext-Day Air and Worldwide Shipping via UPS. Free Ground Shipping to the United States.
For international orders please request a quote.
ExchangeWe will purchase your old or faulty parts
Allen-Bradley 20G11ND096AA0NNNNN - Image 1
Order Today
1 in stock
Payment
Payment methods available | Express checkout will open in a new tab
Availability
1 Unit Available
Ships today • Pickup available in Milwaukee
1-year warranty • Free ground shipping
SeriesSeries A
ConditionSeller refurbished
Part Number20G11ND096AA0NNNNN
ManufacturerAllen-Bradley
DescriptionAllen Bradley 20G11ND096AA0NNNNN /A PowerFlex 755 AC Drive 480V 75HP 3-Phase
Allen Bradley Information
Category: Powerflex
GTIN/UPC: 884951037953
Technical Description
Allen Bradley PowerFlex 755 AC Drive 20G11ND096AA0NNNNN 75 HP, 480V, 96A, IP20, with embedded EtherNet/IP and safety features