Allen-Bradley 2198-P070 Kinetix Servo Drive | In Stock, Next-Day Air Available
Back to search
By: Allen-Bradley
Allen Bradley 2198-P070 /B Kinetix 5700 DC Bus Power Supply - Without Box
New – Open box / Alternate Packaging
In Stock
Purchase
Condition: New – Open box
1 In Stock - Ships today
Returns90-day free returns on all purchases.
Repairs2198-P070 Mail-In Repair Service | Get Quote
ShippingNext-Day Air and Worldwide Shipping via UPS. Free Ground Shipping to the United States.
For international orders please request a quote.
ExchangeWe will purchase your old or faulty parts
Allen-Bradley 2198-P070 - Image 1
Order Today
1 in stock
Payment
Payment methods available | Express checkout will open in a new tab
Availability
1 Unit Available
Ships today • Pickup available in Milwaukee
1-year warranty • Free ground shipping
SeriesSeries B
ConditionNew – Open box / Alternate Packaging
Part Number2198-P070
ManufacturerAllen-Bradley
DescriptionAllen Bradley 2198-P070 /B Kinetix 5700 DC Bus Power Supply - Without Box
Allen Bradley Information
Category: Kinetix
Technical Description
Kinetix 5700 Servo Drive Power Supply 70 A, 400V AC input, 24V DC control power, integrated safety features